Damian Stępień

Image not available

Radny Rady Miasta Katowice

O mnie

W Katowicach się urodziłem, wykształciłem i mieszkam. Zawodowo związany jestem z Zakonem Bonifratrów, który od 140 lat pełni posługę na rzecz wszystkich mieszkańców naszego Miasta. Jestem szczęśliwym mężem Sylwii i dumnym ojcem Zuzi i Jasia.

Katowice dały mi ogromne możliwości rozwoju. Ponieważ w to uwierzyłem nie musiałem szukać szczęścia za granicą. Przyszedł czas, aby spłacić dług.  

  • SILNY FUNDAMENT: Od 8 roku życia zaangażowany jestem w życie Parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach, jako ministrant a później lektor i animator Ruchu Światło-Życie. Przez kilka lat byłem Prezesem boguckiej Służby Ołtarza. To przy ołtarzu kształtowały i rozwijały się moje cechy osobowościowe. Nauczyłem się wytrwałości w dążeniu do celu, obowiązkowości w działaniu, dobrej organizacji pracy i szacunku do drugiego człowieka. Tu poznałem ludzi niezwykłych, z których czerpałem wzorce i potrzebę rozwoju.
  • PRACA ZAWODOWA: Od 1997 roku współpracuję z Zakonem Szpitalnym św. Jana Bożego (w Polsce zwanym Zakonem Bonifratrów), najpierw jako wolontariusz, a później pracownik. Byłem członkiem kilkuosobowego zespołu, który w 2009 roku odpowiadał za uruchomienie Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach po 70 latach przerwy w działalności. Obecnie jestem Rzecznikiem Prasowym oraz Prokurentem Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. W ciągu ostatnich lat Szpital znacząco zmienił swoje oblicze m.in. poprzez wymianę całego sprzętu medycznego oraz kapitalny remont wszystkich oddziałów szpitalnych. W opublikowanym w październiku 2014r. rankingu 100 najlepszych jednostek ochrony zdrowia w naszym kraju, Szpital zajął 67 miejsce w Polsce, 9 w województwie śląskim i 1 w Katowicach („Ranking Szpitali 2014” opublikowany w dodatku do Rzeczpospolitej z dnia 30.10.2013r.)
  • RADA DZIELNICY: Chciałbym, aby moje doświadczenie i umiejętności zawodowe w konkretny sposób mogły być wykorzystane dla dobra lokalnej społeczności. Chęć rzeczywistego wpływania na otoczenie skłoniła mnie do zaangażowania się w szerszym zakresie w działalność społeczną. Dlatego, w marcu 2014 r. postanowiłem wystartować w wyborach do Rady Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice, gdzie uzyskując drugi wynik wyborczy spośród 38 kandydatów zostałem Radnym Dzielnicy Bogucice.
  • RADA MIASTA ostatnich wyborach samorządowych (listopad 2014r.) uzyskałem mandat radnego Rady Miasta. Dla mnie wyjątkowy ponieważ zdobyty praktycznie wyłącznie głosami mieszkańców Bogucic. Obecnie jestem wiceprzewodniczącym Komisji Polityki Społecznej oraz członkiem Komisji Rozwoju Miasta i Komisji Rewizyjnej. Jestem osobą młodą ze względu na wiek, a jednocześnie dojrzałą z uwagi na posiadane doświadczenie zdobyte aktywnością i często ciężką pracą. Swoje zaangażowanie, nieustanne dążenie do celu oraz dobry kontakt z drugim człowiekiem postaram się jak najlepiej wykorzystać w sprawowaniu mandatu Radnego Rady Miasta Katowice.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) w celach prawidłowego świadczenia usług. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na użycie tych plików